Přejete si dostávat divadelní aktuality?

Partneři:

GoOut.png
kudy z nudy.png
stažený soubor.png
evensi.png
stažený soubor (1).png
620x1000-229c-logo.jpg
NZU podl.png
NaPrknech.cz_logo.png
TV Mozaika.png
Bylo nebylo. Byl nebyl. Spíše byl než nebyl. Jeden sen. Ano sen.
Myslíte si, že zakládat divadlo na základě snu je zvláštní? Nebo snad riskantní? Možná. Ale my jsme to prostě a jednoduše riskli. A jak to vzniklo?
To mi tak pojednou opět zvoní telefon. Pochopitelně v tu nejnevhodnější dobu, ale o tom jindy. Ve sluchátku se ozývá známý hlas mé spolužačky z konzervatoře Míši Marečkové. Energicky plný hlas mi oznamuje, že hodlá založit vlastní divadlo, a to proto, že se jí o tom, prosím pěkně, zdálo! Nezměnila se, pomyslím si. Pořád stejný blázen. To jsem ovšem netušil, jak dokonale to má Míša promyšlené.
Nemám důvod odmítat spolupráci, tak se obratem ptám, kolik že nás celkem je. Odpověď „dva“ mě ani tak nepřekvapuje. Daleko více se cítím šokován možná až unáhleným jednáním mé zapálené spolužačky. Druhý den totiž odcházíme ze schůzky s dramaturgyní pražského divadla Gong s naprosto přesně domluveným termínem premiéry. Míša je prostě žena činu, a když se do něčeho pustí, tak to nebere jinak, než po hlavě.
Otevřeně přiznávám, že tři a půl měsíce na sehnání hry, herců, režiséra, prostor a v neposlední řadě také načtení a nazkoušení pro nás zatím neznámého díla jsem považoval za dobu kratší než šibeniční. Má to ale jedno velké a významné ALE. Když musíš, tak musíš. Nedalo se svítit. Neměli jsme na vybranou, a tak, světe div se – týden nato sedíme u mé velmi dobré přítelkyně, režisérky Marie Lorencové a čteme! Ano, čteme hru italského dramatika! A krůček po krůčku, zkoušku po zkoušce se rodí první hra našeho vlastního divadla.
Velký dík také patří třetímu z našich spolužáků z konzervatoře Ondřejovi Lechnýřovi, který neváhal a nabídku třetí, a tím pádem poslední, postavy naší kýžené hry přijal.  Návrat z chaty je název, který považujeme za neatraktivní. „Manželské přepadovky“ navrhla režisérka a my ostatní se jednohlasně shodujeme.
Brzy se ukázaly Míši výborné produkční schopnosti, protože 3. týden po osudném telefonátu jsme měli jak kostýmy a rekvizity, tak i prostory ke zkoušení a hotové propagační fotografie a plakáty.
Zkrátka a dobře - nebojte se splnit si své sny. Nám se to podařilo a věříme, že z jednoho nevinného snu se stane spousta skutečné radosti a opravdové zábavy pro vás!
Radek Fejt (Herec a spoluzakladatel)

Divadelní společnost MIRAON byla založena v roce 2013 do dnešní doby v ní vznikly divadelní komedie Manželské přepadovky (2013) a Ani o den dýl! (2016).
1560695_10201445675040700_1876103628_n.jpg

VIDEOUPOUTÁVKY:

Nejbližší představení:

Těšíme se na Vás v nové divadelní sezóně 2018/2019.
INFORMACE a PŘEDPRODEJ:
Informace k programu na e-mailu divadlo@miraon.cz nebo na telefonním čísle +420 775 159 007 (Po-Pá 14:00-18:00). 
Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Bez Hranic - úterý, středa, čtvrtek 14:00-19:00 nebo online na tomto webu.
NZU podl.png
620x1000-229c-logo.jpg
kudy z nudy.png
stažený soubor.png
stažený soubor (1).png
evensi.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one